Городнянский край

Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
Городнянский край

Городнянский край


    с. Буровка

    avatar
    Admin
    Admin


    Сообщения : 49
    Дата регистрации : 2017-01-29

    с. Буровка Empty с. Буровка

    Сообщение автор Admin Вс Янв 29, 2017 11:28 pm

    Бурівка (Буровиця), село при озері Рудці.

    І.„Генеральне слідство” (1729–1730): 101 двір належить до полка, володіє ніжинський полковник Петро Толстий, як посагом дружини Уляни, дочки Скоропадського. Раніше село належало якомусь пану Страшевському та його зятю Лежинському. Я. Лизогуб віддав Бурівку наказному полковнику М. Грембецькому. Потім Бурівкою володів В. Борковський, а за ним І. Скоропадський.

    ІІ.„Генеральний опис” (1765–1769): козацьких дворів 4, сел. дворів – 69, вол. бунчукового товариша Семена Лизогуба. Церква Різдва Богородиці.

    В 1730 р. відбувся розподіл спадщини гетьмана Скоропадського, про що було складено акт: „Я, Уляна, дочка Івана Скоропадського, гетьмана, бувшого полковника Петра Толстого дружина, сім роздільним листом, проголошую, що сестра моя старша, Ірина Іванівна, дочка і дружина бунчукового товариша Семена Лизогуба, по смерті родителя нашого гетьмана Скоропадського в 1723 р. по сей рік, в державній колегії іноземних справ мала справу з матір’ю своєю, мачухою Анастасією Марківною, гетьманшою Скоропадською, і зі мною, Уляною, про залишені по смерті родителя нашого, матки, також і моєї матки: рухомі і нерухомі маєтки, котрі вона, сестра моя, доходила, а нині про ту нашу справу, поговоривши полюбовно з доброї волі нашої, вчинили розділ між собою і домовились на тому, що село Бурівку та інші села, деревні та слобідки і прочия нерухомі маєтки, до них, що були власністю родителей моїх та її, Ірини, матки, в полку Чернігівському, все без залишку, я Уляна з-під мого володіння їй, сестрі моїй, у володіння вічне уступаю”.

    ІІІ.„Описання намісництва”: володіння бунчукового товариша Петра Лизогуба, жалуване „височайшою грамотою предкам його від створення мира 7198 р., вересня 20”. Село знаходиться в 38 верстах від Чернігова, 7 – від д. Невклі, 5 – від с. Вифостова, 8 – від с. Свинопухи, 5 – від Тупичева. Положення має на столбовій дорозі із Городні в сл. Добрянку; від пахотного поля при лісах на рівному місці по обох сторонах р. Дроздовиці, на якій плотина з 1 амбаром о 2 колах; в сьому селі церква дерев’яна – 1, жилий дім оного бунчукового товариша Лизогуба о 6 покоях; винокурня о 10 котлах, зимою цідять горяче вино.

    https://sites.google.com/site/gorodnanskijlitopis/

      Текущее время Пн Апр 29, 2024 5:39 pm